Aşk

Makaleler

Aşk Acısına Çare Ne?
Üç senedir 24 TV’de hazırlayıp sunduğum Türk Müziği programı ‘Bizden Nağmeler’e şarkı seçerken Avni Anıl’ın o güzel nihavend şarkısı geldi önüme: 
Aşk nedir, nasıldır bilen var mı
Sevip de her zaman gülen var mı
Seviyorum demek çok kolay
Hadi öl denince ölen var mı...

Hastalıklı Aşk
Onu görmeden yapamamak. O olmadığında yemekten içmekten kesilmek. Geceleri onu düşünmekten uyuyamamak. Sanki her an elinden kayıp gidecekmiş gibi endişelenmek. O giderse ben ne yaparım diye tasalanmak. Bir an yüz çevirmesin diye kendini hırpalamak. Delicesine paralanmak…

Karşı Cins Sorunları
Karşı cinsle ilişkiler bir insanın en temel sorunlarındandır. Çoğu insan çocukluk ve ergenlik döneminde tohumu atılan olumsuz şartlanmalara bağlı olarak karşı cinsle ilişki problemi yaşar. “Başaramazsam…”, “Rezil olurum…”, “Ya kabul edilmezsem…” 

Sevilme ve Beğenilme İsteği

Sevilme ve beğenilme isteği her insanda var olan doğal bir istek. Doğal olmayan...
Önemli olan...
'Kadınlar için önemli olan zayıf olmak mıdır şık ve zarif olmak mıdır? Zayıf ve kilosuz olmak için ekilen çileler… Kişi zayıf olmadığı için bedeninden utanır mı?'
Yapaylık sevimsiz kılıyor

Tutkulu Aşk Maninin Habercisi Olabiliyor
Dikkatin ruhsal ve zihinsel iki komponenti vardır. Zihinsel komponent direk dikkat hücrelerinin işleyişiyle yani doğrudan beynin dikkat alanlarının kimyasal veya elektriksel durumuyla ilgilidir. Ruhsal komponent ise istek, ilgi, motivasyon ve yönelme gibi kavramları içerir. Bir çocuk dikkat hücreleri normal olduğu halde dikkatin ruhsal komponentlerini oluşturan bölgelerde bir problem varsa yine dikkatini verememe, odaklanamama, dikkatini toparlayamama ve dolayısıyla anlama, kavrama ve hafıza sorunları yaşayabilir. Ruhsal süreçlere bağlı derse odaklanama sorunlarının altında çocuğun zihninde oluşmuş şu düşünce kalıpları etkili olur:

Erkekteki Cinsel Kaygı Erken Boşalma Sebebi
Erkeklerde en sık görülen cinsel bozuklukların başında erken boşalma geliyor. Erken boşalma erkeğin sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşamasına fırsat vermeyecek derecede erken boşalmasıyla karakterizedir. Daha ilişkiye girmeden önce boşalma oluyorsa ağır, birleşmeden sonraki 1 dakika içinde oluyorsa orta, 1-5 dakika arasında oluyorsa hafif düzeyde erken boşalma söz konusudur.