Soru Sor

Uzmana Sorulan Sorular

Lütfen sorularınızı aşağıdaki forma yazarak bize gönderiniz. İletişim bilgileriniz kesinlikle 3. sahıslarla paylaşılmayacak ve bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Soru Sor Formu

Merhaba,
Ben 28 yasında 4 yıllık evli 2 cocuk annesiyim.eşim ile ilgili hicbir sorunum yok ama ailelerden dolayı evlendigimizden bu yana surekli sorun yaşıyoruz.tek cozumumuz iki taraftan uzak bir yere yerleşmek ama maddi olanaklardan dolayı şuanda mumkun değil.2.dogumumu 23 haziranda yaptım sonrası depresyonla gecti olmek istiyordum sadece dogumdan sonra aileler arasındaki catışma bana olan saldırılar surekli kafamda beliriyordu tek cozumu olum olarak goruyordum.psikolojik destek alamadım tek desteğim eşimdi.yaklaşık 5 ay oldu ama ara ara yine kafamda beliriyor sorunlar cozum uretmeye calışıyorum ama eskiyi bi turlu silemiyorum kafamdan ve dusundukce cıldırıyorum ve yine sadece olum geliyor aklıma eşimle boşanmayıda dusunduk ama yapamıyoruz.işim gereği 2 yasındaki kızımdan ayrı bir ay ayrı kaldım ben yokken gozlerindek oluşan donukluk ve durgunluk her seferinde kendimi oldurmeme engel oluyor ama daha ne kadar dayanacam bilmiyorum.ailevi sorunları kısmen hallettik ama benim beynimi kemiren dusunceler cok yıpratıyor beni.cok korkuyorum doktor bey bi gun kızımın o bakışları gozumden gidecekte kendime bişey yapıcam ve omur boyu anne acısını cocuklarıma yasatacam diye.bana ne onerirsiniz doktor bey lutfen cok acil tavsiyelerinize ihtiyacım var...

Soru

Bireysel ve evlilik yaşantınızda yaşadığınız problemleriniz konusunda söylenebilecek ve yapılabilecek şeyleri sizinle ayrıntılı bir değerlendirme görüşmesi yapmadan buradan söyleme imkanı bulunmamaktadır. Sizin şartlarınıza uygun bir yol izlemek gerekiyor. Öncelikle bir psikiyatri uzmanına başvurmanızı öneririz. Alacağınız ilaç desteği biraz toparlanmanızı ve depresif ruh halinizden çıkmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında kendi hayatınızı düzenlemek ve duygu kontrolünüzü sağlayıp kafanızdaki soru işaretlerinizi netleştirebilmek için bireysel terapi desteği almanızı öneririz.

Cevap

1 yıldır evliyim ve evliliğim ve evlilik surecim oldu su andada evlendiğim icin pişmanım herşeyi abartan ve buyuten sorun yapan biriyim

Soru

Bireysel kişilik yapınız, bakış açınız ve hassas noktalarınız evlilik hayatını etkileyen önemli faktörler arasındadır. Evlilikte yaşanan problemleri bireysel ve ilişkisel problemler olarak ikiye ayırıp buna göre analiz etmek gerekir. Bireysel etkenlerinizin evlilik yaşantınıza ve eşinize yönelik hislerinize olumsuz bir etkide bulunduğunu düşünüyorsanız bireysel bir destek almanız faydalı olabilir. Evlilik problemlerinde destek alma konusunda en ideal yol öncelikle çift olarak bir uzmana başvurmanızdır. Yapılacak ayrıntılı değerlendirme ile evlilik haritanız çıkarılacak ve bireysel etkenlerin etkileri analiz edilecektir. Buna göre bireysel ve/veya evlilik terapisi konusunda karar verilip buna göre bir yol izlenebilir.

Cevap