Soru Sor

Uzmana Sorulan Sorular

Lütfen sorularınızı aşağıdaki forma yazarak bize gönderiniz. İletişim bilgileriniz kesinlikle 3. sahıslarla paylaşılmayacak ve bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Soru Sor Formu

Merhaba..biz cocuk istıyoruz fakat 2 gundur ozellikle dun saatlerce aglama tıtreme gitmedı sureklı icimde korku sezeryan istediğim halde hasteneye gıdıs amelıyathaneye gıdış gozumun onunden gıtmıyor.sureklı korku var cocuktan vazgecme ıstegı başka hıcbırseye odaklanamıyorum aşırı bır korku bu.ne yapabılırım destek alsam tekrar doğum anında tekrar ederim.

Soru

Bu tür kaygı problemlerinde EMDR terapisi kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Bu konuda bir uzmana başvurmanızı öneririm..

Cevap

Merhaba ben 26 haftalık gebeyim nasipse oğlum olacak benim şikayetim son 4 gundur surekli tuvalet ihtiyacım oluyor idrar kesem patlicak gibi oluyor bir anda idrarım boşalıyor gibi geliyor tedirgin oluyorum...Teşekkurler.

Soru

Bu konu fiziksel bir problem olduğundan sizi takip eden doktorunuza danışmalı ve onun yönlendirmelerine göre hareket etmelisiniz.

Cevap

Obsesifim emziriyorum çocuğu sütten kesmeden kurtulmanın yolu yok mu zor durumdayım.

Soru

Durumunuzu ayrıntılı bir şekilde değerlendirmek gerekiyor. Vakit kaybetmeden biir psikiyatriste başvurmanızı öneririm..

Cevap

Hocam lutfen cevap yazın bana yardım edin. 40 yaşındayım 31 haftalık hamileyim. Beklenmeyen bir gebelik. Cipralex 20 mg kullanırken hamile kaldigimi oğrenince aniden bıraktım. İlk 3 ay bebeği aldıracak kadar oldum. Bir iç sıkıntısı, aşırı stres kol ve bacaklarda uyuşma sabah 6 da hergun kalp carpıntısı ile ve bunalti uyanma, aşırı terleme, ağlama krizleri yaşadım. 3 ay bitince cipralex 10 mg başladım. 3 ay çok iyiyim yeniden doğmuş gibi. 1 ay dir yine bunalti kol ve bacaklarda uyuşma sabah kalp carpmasi ile uyanma ve kusmalar başladı. Doz mu duşuk geliyor artırayım mı lütfen yardım edin daraldim dayanamıyorum artık.

Soru

İnternetten ilaç tedavisi konusunda bir ayarlama yapmamız mümkün değil. Bir uzmanla görüşmeniz uygun olur. Gebelik ilaç kullanımını sınırlandıran bir durum. Böyle durumlarda özellikle korku ve kaygıyla giden tablolarda ilaç harici etkin terapi yöntemlerinden istifade etmek mümkündür. Gebelik esnasında ilaç kullanmamızın sakıncalı olduğu danışanlarımızda EMDR terapisinden çok yararlanıyoruz. Size böyle bir terapi programına girmenizi tavsiye ederim.

Cevap