Soru Sor

Uzmana Sorulan Sorular

Lütfen sorularınızı aşağıdaki forma yazarak bize gönderiniz. İletişim bilgileriniz kesinlikle 3. sahıslarla paylaşılmayacak ve bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Soru Sor Formu

26 yaşında evli bir kadınım.Size sormak istediğim konu benim uzun zamandır cevabını bulamadığım bir şey. Kendime baktığımda sanki ben değilmişim gibi geliyor.Kendimi aşırı yorgun ve bitkin hissediyorum. Daha oncede uykuyu severdim. Ama sanki şu an daha fazla ihtiyac duyuyor gibiyim. Surekli bir yorgunluk halim var. Ve icimde surekli bir korku. Yapmak istediklerimi yapamayacakmışım sanki bir engel cıkacakmış gibi geliyor. Aslında şuan cok mutluyum.Yani eşimle birlikte.Onunla hissettiğim mutluluğun tarifi yok.Ama o yanımda olmadığında (iş vakitlerinde ve mesai durumunda) kendimi aşırı yalnız hissediyorum. Canım hicbir şey yapmak istemiyor. Kimseyi gormekte istemiyorum.Ailem bana ağırlık veriyor gibi.Onları mecburiyetten arıyormuşum gibi. Gerci bu şekilde hissetmemin sebebi evlenene kadar aile ici ve dışındaki sıkıntılar bunun farkındayım. Ama benim anlamak istediğim şey şimdi mutluyum ama kafam neden yorgun neden ufacık bir olumsuzluğu kaldıramıyorum.Asıl şimdi bir şeyler yapmam gerek ama yapamıyormuşum gibi. Bazı şeyler cok boşmuş gibi geliyor. Sanki hicbir şey yapamıyormuşum gibi hissediyorum bazen. Oysaki calışıyorum. evliyim.eşimi cok seviyorum.oda aynı şekilde birlikte herşeyi yapabiliyoruz.Onunla ilgili evliliğim evimle ilgili hissettiğim kotu bir şey yok. Benim hissettiğim kendimdeki değişiklik. Hırsım azmim bir şeyleri başarma duygusu sanki yokmuş gibi. En ufacık bir şeyde ağlıyorum. Olaylara mantıksal yonden bakamıyorum.Herşeyiyle duygusal bakıyorum. Sanki bende bir sorun varmış gibi hissediyorum.Bir eksikli varmış gibi.Ve sık sık hissettiğim baş ağrıları... Kucukken trafik kazası sonucu gecirdiğim kafa travması sebebiyle 2-3 ay once emar cekildi ve sonucu normal dendi. Yani kafa travması geciren kişiye gore.Normal insan beyninden farklı olduğu yer değişikliği saptandığı ve ayrıca beyin korusunde zadelenme olduğu soylendi. Ama bunların benim hayatıma bir etkisi olmayacağıda soylendi. Benim sorunum sanırım psikolojik. Ama en onemlisi kendimde artık mucadele ruhunu bulamamam. Bazı konularda ne yapacağımı bilememem.Cevremdeki kişiler cok guclu olduğumu soluyor. Ama sanırım okadar cok guclu kalmak zorunda kaldımki sanırım bu yuzden artık boşveriyorum. Ne yapmam gerekiyor? Eşimle evimde evliliğimde cok mutluyum.Birlikte yaptığımız herşeyde de. Başka hicbir şey olmasa yeter bana. Ama bunun yanında diğer kısımlarıda duşunmekten yoruluyorum.acaba ne yapsam mesela babamı arasammı gitsemmi gitmiyim diyorum bu sefer icim elvermiyor. Vicdanen rahatsızlık duyuyorum. Bu beni cok etkiliyor. Sesimi cıkarmayıp onun dediği herşeye tamam dediğimde dediğimizde sorun yok. Ama kendi fikrimi kendi hissettiğimi soylediğim zaman biliyorumki yine bir şey diyecek bir şey olacak.

Soru

Depresif bir duygudurum içersinde olduğunuz görünüyor. Bunun arkasında incelenmesi gereken pek çok sebep olabilir. Farkına varılamayan ve anlamlandıramadığınız durumlar varsa bilinçaltınızdaki sindirilmemiş birikimlerin sonucu olarak bu sıkıntılarınızı yaşıyor olabilirsiniz. Sizin durumunuzdaki kişilerde EMDR terapisi kısa sürede iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle bu yöndeki bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Dilerseniz merkezimizde bu konuda yardımcı olabiliriz.

Cevap