Soru Sor

Uzmana Sorulan Sorular

Lütfen sorularınızı aşağıdaki forma yazarak bize gönderiniz. İletişim bilgileriniz kesinlikle 3. sahıslarla paylaşılmayacak ve bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Soru Sor Formu

iyi gunler ben 8 aydır eve kapandım bir gun dışardayken atak gecirdim eve gırdım cıkamadım ondan sonra vucudumda ceşitli şeyler olmaya başladı ileri geri itilme birisi tarafından itiliyorum sanki durduğum yerde sanki beynim ici sallanıyor kavgadan yolda bir şey olan ınsana bakmaktan korkmaya başladım dışarı kapının onune kadar cıkıyorum ama daha ileri gidemıyorum korkuyorum aynı şey olur diye psikiyatra gidemiyorum sizce gidimmi nasıl olur sosyal fobi yaygın anksiyetemi nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkurler kolay gelsin

Soru

Agorafobi denilen dışarı çıkma korkunuz uygun bir ilaç-psikoterapi tedavisi ile çözülebilir bir problemdir. Bu konuda uzman olan bir psikiyatriste başvurmanızı öneririz.

Cevap

sevgili hocam bnm iki ay sonra dugunum var dun bi anda icime ilk gece basarısız olacgm korkusu gırdı ve hala devam etmekte cok kotu durumdaym ne yapıcam bılmıyorm butun sehvenı duygularm yok oldu hıc zevk alamıyorm ve simdi ilk gece icn cok daha korkmaya başladm cok caresızm hocam gecelerı uyaymıyorm yemek yıyemıyorm gogsumde sankı bır tas var hocam lutfen yardm edın bana cok caresızım cok cok korkuyorm evliligi bozmayı bile dusunuyorm ne yapıcam bılmıyorm yardımıınızı beklıyorm cok tesekkur

Soru

Merkezimizde dilerseniz yardımcı olabiliriz. EMDR tedavisi ile bu korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak ve değerlendirme içine girmek için merkezimize başvurabilirsiniz.

Cevap

Merhaba,ben lisede okuyorum.Ve gelecekteki ilk hedefim,en buyuk hayalim harika bir doktor olabilmek.Ancak kan aldırırken bayılıyorum ve etraf kararıyor.İdeallerimden vazgecmeyi istemiyorum.Bana bir cozum yolu bulur musunuz ?

Soru

Fobilerin tedavisinde EMDR terapisi iyi sonuçlar verebilmektedir. Bu konuda dilerseniz merkezimizde yardımcı olabiliriz.

Cevap

Merhaba cok yuksek seviyede kedi korkum var psikologa yaklasik 7 ay gittim ama cok az bi gelisme oldu artik kurtulmak istiyorum tedavisi var midir kendi kendime asabilme yontemleri var midir?

Soru

Fobiler EMDR terapisi ile etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu konudaki bir uzmana başvurmanızı öneririm..

Cevap

Bir dostumun 4,5 yaşındaki kızına sarkoma teşhisi konuldu. Tedavi surecine girildi ve surekli enjeksiyon yoluyla ilac alması gerekiyor. Ancak kızımızda ileri bıyutta iğne fobisi geliştiğini duşunuyoruz. Bu konuda bir uzmanın yardımına ihtiyacımız var. Bu konuda goruş ve onerilerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz. Şİmdiden teşekkurler...

Soru

Acilşifalar dilerim. Hastalık süreci çocuklar için hassas ve travmatik bir süreç. bu süreçte iğne vb süreçlere duyarsızlaşması çok önemli. bu konuda EMDR ile çalışmlarım mevcut ve çok olumlu sonuçlar aldık. Tedavi süreci devam ederken bir an evvel sizlere destek olabilmek dileğiyle.

Cevap

Gemi fobisinin ismi nedir?Eğer cevap verirseniz cok sevinirim.Saygılarımla

Soru

Bahsetmek istediğiniz denize açılma korkusu ise Thalassophobia özgül fobilerden bir tanesidir.

Cevap

10 yaşında bir kızım var parmaklarıyla boş kalınca dudaklarını eziyor bunun nedeni ne olabilir birde surekli ard arda aynı sesleri cıkararak rahatsızlık veriyor oyleki bağırmadan dur demeden durmuyor, ne istersem duşunmeden karşi geliyor. ne yapmalıyım

Soru

Anlattığınız yapı bir tik davranışına benziyor. Hem davranış hem vokal tiklerin olması bunun bir süredir devam ettiğini gösteriyor bize. Bu durum kronikleşmeden duyguların uygun ifadesi, evde sınırların ayarlanması varsa aşırı baskı ile baş edilmesi gibi konularda profesyonel destek almanızı öneririm. Tikler ciddiye alınması gereken duygusal yardım çağrılarıdır.

Cevap

Merhaba, ben yıllardır kedi krokusu yaşıyorum. Bu sebeple dışarıda acıkta bir yerde oturamıyorum ve ciddi derecede sosyal yaşantımı etkiliyor. Bunun icin nasıl bir tedavi yöntemi izlemem gerekiyor. Onerdiğiniz hastane veya kuruluş var mıdır? Teşekkürler.

Soru

Kedi korkusu (hayvan fobisi) uygun bir psikoterapi desteği ile çözülebilecek bir problemdir. Özellikle de EMDR yöntemi kullanıldığında kısa sürede sonuç alınabilmektedir. EMDR konusundaki bir uzmana başvurmanızı öneriri. Dilerseniz merkezimizde yardımcı olabiliriz.

Cevap