Soru Sor

Uzmana Sorulan Sorular

Lütfen sorularınızı aşağıdaki forma yazarak bize gönderiniz. İletişim bilgileriniz kesinlikle 3. sahıslarla paylaşılmayacak ve bilgileriniz gizli tutulacaktır.

Soru Sor Formu

Oğlum 9 yaşında anasıfına astım rahatsılığı yüzünden tam devam edemedi. O yüzden anasınıfı eğitimi eksik kaldı. Anasıfına başladığı 2. yılın sonuna dogru kirpik ve kaş yollamaya başladı 6 yaşında idi .Hala devam ediyor hep bırakır umidim vardı ama artık kalmadı gibi. Lütfen bir yol gösterin.

Soru

Verdiğiniz bilgiler trikolmani dediğimiz bir sendromu çağrıştırmaktadır. 3 yıl sürmesi ise bunun geçici bir tepki olmadığını göstermektedir. Trikotilmani altta yatan duygu ya da travmatik anılar anlaşılıp açığa kavuşturulmadığında çok uzun yıllar sürebilen bir durumdur.Ayrıca astım gibi kronik hastalıklarında psikolojik kökenli olabilmektedir.Bunun için de detaylı doğum ve gelişim öyküsü almak ve önemli hayat olaylarının üzerinden geçmek gerekmektedir. Bu çocuklar genelde başarılı çocuklar olduklarından sorunları gözden kaçabilmektedir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak destek almanız oğlunuzu sıkıntıya düşüren sebeplerin üstesinden gelerek yaşam ve sağlık kalitesine arttırmasına yardımcı olacaktır.

Cevap