Teşvikiye Cad. Çevre Apt. No:35 Kat:1 Daire:1 Nişantaşı/İstanbul
0 (212) 291 53 18Kapat
0212 291 53 18 bilgi@htagrup.com

Depresyon Holding Batırır

Başarılı bir iş adamı, herhangi bir sebep yokken batacağıyla ilgili endişeler yaşamaya başlamış ve gereksiz kısıtlamalara gitmişti. Çocuklarıyla yaptığım görüşme sonrasında işle ilgili hiçbir sorunun olmadığı, babalarının bir iki aydır durgunlaştığı, işe gitmek istemediği, kaygılı olduğu bilgisini aldım. Depresyona girmişti ve bu yüzden işi kapatıp riske girmeden yaşama isteği belirmişti.

Hep iflasların depresyona sebep olduğu söylenir, ama depresyonun da sebep olduğu iflaslar vardır. Çünkü depresyon algıları bozan bir rahatsızlıktır. Muhakeme, karar verme, problem çözme yeteneklerini ve bunların neticesinde yönetme becerilerini zafiyete uğratır. Depresyona bağlı olarak gelişen olumsuz düşünceler, kişiyi her an batacağı, her an kötü bir olayın kendisini bulacağı, borcunu ödeyemeyeceği, birileri tarafından dolandırılacağı gibi yanlış inanışlara götürür. Özgüven azlığının da etkisiyle kişiler almaları gereken küçük riskleri alamamaya ve yanlış kararlarla işlerini küçültmeye başlarlar. Bu durum farkına varılmadığı taktirde kişiyi iflas noktasına kadar getirir.

Geçmişte bu şekilde batan ve batma sonrasında da intihar eden birçok iş adamı olmuştur. Biri yıllar önce biri de yakın bir zamanda iki tanınmış banker intihar ederek hayatlarına son verdiler. Krizleri yönetemeyip batan yüzlerce şirket sahibi hayatlarına sinsice giren depresyon sebebiyle bu duruma düşmüşlerdir.

Eğer işler kötü gidiyorsa, yanlış kararlar almaya başladıysanız, işten ve iş problemlerinden kaçmaya başladıysanız aklınıza mutlaka depresyon gelmeli. Depresyonda bozulan algılar tedaviyle düzelmekte ve kişinin var olan becerilerini daha kapasiteli kullanmasına katkıda bulunmaktadır.

İŞYERİNDE MÜZİK PERFORMANSI ARTIRIR
Müzik dinleme vücutta bazı kimyasal değişimlere sebep olur. Özellikle mutluluk kimyasalları dediğimiz serotonin ve endorfin hormonlarında artış sağlar. Çalıştığınız ortamda ihtiyacınıza göre müzik türlerinden istifade etmeniz, iş veriminizi artıracaktır. Mesela çok yoruldunuz ve dinlenmek istiyorsanız. ney, flüt gibi nefeslilerden, biraz hareket, uyanıklık ve canlılık istiyorsanız piyano, kanun, tanbur gibi mızraplı ve tuşlu enstrümanlardan yararlanabilirsiniz.

DOMUZ GRİBİNDEN KORUNMAK İÇİN ŞARKI DA SÖYLEYİN
Şarkı söylerken bağışıklık sisteminin en önemli proteinlerinden olan IgA’nın %240 arttığı tespit edilmiştir. Şarkı söylemek bedenin oksijenlenmesini artırır, ağız, boyun, göğüs, mide ve solunum kaslarını çalıştırır. Akciğerin kapasitesini daha da artırır. Yani tıbbi önlemlerin yanında şarkı söylemeyi de ihmal etmeyin.

GSM: 0 (530) 545 54 64
E-posta: bilgi@adnancoban.com.tr
Telefon: 0(212) 291 53 18
Adres: Teşvikiye Cad. Çevre Apt. No:35
Kat:1 Daire:1 Nişantaşı/İstanbul